Podstawowe narzędzia ogrodnicze

Wiele osób marzy o pięknych i zadbanych ogrodach przydomowych. Musimy jednak pamiętać, ze nawet niewielki kawałek ziemi wymaga sporych nakładów pracy. Nie można tego robić bez odpowiednich narzędzi ogrodniczych. Dobre wyposażenie ułatwi pielęgnację zieleni. Jakie narzędzia są niezbędne?

Najpotrzebniejsze narzędzia ogrodnicze

Narzędzia ogrodnicze można podzielić na kilka kategorii, a jedną z nich stanowią akcesoria przeznaczone do kopania, spulchniania i grabienia. Przed zakupem tych narzędzi zwróćmy uwagę na rodzaj gleby w naszym ogrodzie. Jeśli na terenie posesji znajduje się lekka, przepuszczalna ziemia, to nie musimy inwestować w droższe narzędzia, a wystarczą te lekkie i nieco tańsze. Jednak kopanie i spulchnianie gleby gliniastej lub ciężkiej wymaga zastosowania masywniejszych narzędzi ogrodniczych. Kupmy także grabie.

narzędzia ogród
Narzędzia do ogrodu https://praxer.pl/pl-PL/ogrodnik,s424.html

Do wyrównywania i grabienia ziemi lekkiej wystarczą nam zwykłe grabie wykonane z trwałego tworzywa sztucznego. Jeśli gleby są twarde, kupmy grabie z metalu. W ofertach producentów znajdują się też specjalne grabie do liści. To ekonomiczna alternatywa dla dmuchaw i odkurzaczy.

Każdy ogrodnik potrzebuje szpadla, łopaty i widły. Są to bowiem niezastąpione narzędzia służące do kopania i przenoszenia ziemi. Dobrej jakości modele tego typu narzędzi ogrodniczych mają efektywnie wyprofilowane trzonki oraz wzmocnioną blachownicę. Kupmy także motykę, która przyda się do spulchniania gleby, usuwania chwastów i rozdrabniania większych grudek ziemi.

Elektryczne narzędzia ogrodnicze

Potrzebnym narzędzie jest glebogryzarka, która służy do spulchniania gleby na większych obszarach. Glebogryzarki to narzędzia ogrodnicze, które mogą mieć napęd spalinowy bądź elektryczny. Przydają się podczas zakładania ogrodu, a później używa się ich sporadycznie, więc można je po prostu pożyczyć. Kupić musimy kosiarkę, która jest potrzebna do pielęgnacji trawnika. W ofertach producentów znajdziemy ogromny wybór kosiarek. Najtańszym rozwiązaniem jest ręczna kosiarka bębnowa. Jeśli mamy duży ogród kupmy kosiarkę elektryczną lub spalinową. Wśród narzędzi ogrodniczych wymienić należy również podkaszarkę, której zadaniem jest ścięcie trawy przy rabatkach, drzewach, budynkach i ogrodzeniu. Kupmy także ręczne narzędzia do przycinania krzewów – sekatory i nożyce. By trawa rosła dobrze musimy ją podlewać. Potrzebny więc będzie zraszacz i wąż oraz konewka.

Czy jakość narzędzi ogrodniczych ma znaczenie?

Kupując narzędzia ogrodnicze warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Lepszej jakości narzędzia są tworzone z nowoczesnych materiałów (takich jak włókno węglowe). Zakup narzędzi z włókna zapewnia większą trwałość oraz podnosi komfort prac ogrodowych. Przed zakupem konkretnego narzędzia warto sprawdzić, czy jego wielkość jest dobrze dopasowana do wzrostu przyszłego użytkownika. Jest to szczególnie istotne w przypadku takich narzędzi jak grabie, szpadel, motyka i łopata.

Praca w ogrodzie jest bardzo przyjemna, a by były jak najbardziej efektywna, kupmy dobrej jakości narzędzia ogrodnicze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *